10.12.2018

Transformacja cyfrowa zmienia każdą z branż. Jednym z trendów wiodących prym w tej rewolucji jest zastosowanie chmury. Zwłaszcza w branży budowlanej przewidywania dotyczące ograniczenia kosztów, podniesienia efektywności i jakości procesów dzięki zastosowaniu chmury są obiecujące. Współpraca, koordynacja, zarządzanie, które zawsze były ogromnym wyzwaniem w projektach budowlanych (duża liczba rozproszonych danych oraz niezależnych podmiotów zaangażowanych w proces), dzięki BIM360 wprowadzanemu przez Autodesk, staje się o wiele prostsza.

Tym zagadnieniom poświęcona była konferencja Autodesk „Budowa w chmurze – współpraca przy planowaniu, projektowaniu i zarządzaniu”, która odbyła się 28 listopada w Warszawie. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 200 osób: architektów, inwestorów oraz wykonawców na rynku budowlanym. Uczestnicy mieli możliwość zapoznać się ze strategią Autodesk, doświadczeniami firm, które już stosują BIM360 z Polski i Europy, a także porozmawiać z ekspertami. Konferencji towarzyszyła wystawa innowacyjnych rozwiązań dla branży architektonicznej i budowlanej.

Omega Communication odpowiedzialna była za organizację całości wydarzenia oraz działania komunikacyjne. „Od lat pracujemy z Omega Communication przy tego typu wydarzeniach, doceniając zarówno wiedzę na temat rynku architektury i budownictwa, jak i doświadczenie w zarządzaniu projektami konferencyjnymi.” – ocenia Grażyna Kołodziejek, marketing manager Autodesk.