04.04.2019

Siemens już po raz drugi skierował do studentek uczelni technicznych swój program szkoleniowy, nastawiony na podnoszenie ich kwalifikacji i ułatwienie startu zawodowego, ze szczególnym uwzględnieniem Przemysłu 4.0. Spośród blisko 200 nadesłanych zgłoszeń z 26 uczelni technicznych w całej Polsce, do programu zakwalifikowano 30 studentek.

W dniach 14., 22. oraz 25. marca w Warszawie odbyły się warsztaty z udziałem członków zarządu Siemens oraz ekspertów branżowych. Uczestniczki miały okazję m.in. przetestować gogle AR, zapoznać się z obsługą robota firmy KUKA, posłuchać o nowo powstającej fabryce silników Mercedesa w Jaworze, czy wziąć udział w video-warsztatach z blogerką Janiną Bąk na temat budowania marki osobistej w Internecie. Na koniec certyfikaty uczestnictwa studentkom wręczyła osobiście prezes zarządu Siemensa, Dominika Bettman.

Podczas warsztatów ogłoszony został konkurs na najlepszy film pt. „Praca inżyniera odpowiedzią na wyzwania współczesnego świata”. Nagrodą w konkursie był wyjazd wraz z ekspertami Siemens na największe targi przemysłowe świata, Hannover Messe 2019. Taką możliwość otrzymały cztery wybrane przez jury zwyciężczynie z Politechnik: Lubelskiej, Warszawskiej, Śląskiej i Wrocławskiej.

Patronami programu były Fundacja Edukacyjna Perspektywy oraz Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Omega Communication odpowiadała za koncepcję i realizację projektu.