Social media manager to jeden z najpopularniejszych i najatrakcyjniejszych kierunków rozwoju kariery ostatnich lat. Wraz z gwałtownym rozwojem digitalowych mediów na rynku pracy pojawiło się zapotrzebowanie na usługi osób, które rozumieją specyfikę nowej komunikacji i umieją nią efektywnie zarządzać. Jednak wbrew wyobrażeniom wielu ludzi, praca na tym stanowisku ma więcej wspólnego z analizowaniem tabelek i wykresów, niż beztroskim kreowaniem zabawnych obrazków. W realizacji codziennych obowiązków social media menagerów wspierają liczne narzędzia, które pojawiły się w sieci w ciągu ostatnich kilku lat. Przedstawiamy kilka z nich.

 • Sotrender – łatwiejsza optymalizacja działań w mediach społecznościowych
  SoTrender pozwala zoptymalizować działania na Facebooku, Twitterze, YouTube, Instagramie. Za pomocą narzędzi do analizy odbiorców, masz możliwość lepiej zrozumieć ich zachowanie, oczekiwania i potrzeby. Dowiesz się kto wchodzi w interakcję z Twoją marką i jak najlepiej dostosować komunikację pod ich kątem.
 • Brand24 oraz Sentione – narzędzia do monitoringu social media
  Dwa narzędzia służące do monitoringu social media oraz Internetu (portale, serwisy). Za ich pomocą dowiesz się czy Internauci rozmawiają o Twojej marce (i ew. innych interesujących Cię hasłach) i gdzie odbywa się dyskusja. Oba serwisy wskażą jak intensywna jest dyskusja (ile osób jest w nią zaangażowanych, jaka liczba odbiorców miała możliwość ją zobaczyć) oraz podpowiedzą jej sentyment (czyli czy jej wydźwięk jest pozytywny czy negatywny). Dzięki narzędziom do monitoringu internetu dowiesz się gdzie powinieneś pojawić się z komunikacją Twojej marki.
 • BuzzSumo – wyszukiwarka popularnych treści
  Usługa, dzięki której dowiesz się na jakie tematy obecnie rozmawiają internauci. Buzzsumo monitoruje sieć pod kątem liczby udostępnień artykułu i przygotowuje zestawienie (ranking) najpopularniejszych. Treści można wyszukiwać pod kątem interesujących nas tematów (np. biologia, medycyna).
 • FastTony.es – skuteczniejsze reklamy na Facebooku
  Fast Tony to autorski menadżer do optymalizowania reklam emitowanych na Facebooku. Posiada bogate portfolio funkcjonalności pozwalających automatyzować kampanie, lepiej ustalić grupy docelowe, skutecznie dotrzeć do odbiorców z komunikacją i w rezultacie zoptymalizować koszt reklam. FastTony oferuje także pomoc przy zarządzaniu i wykorzystywaniu zaawansowanych narzędzi takich jak remarketing, pixel konwersji, lead ads i zaawansowane lookalike audiences.
 • NapoleonCat – sprawna obsługa wielu kanałów
  NapoleonCat to kompleksowy zestaw narzędzi do social media marketingu dla Twojej firmy. Za jego pomocą możesz publikować jednocześnie na wielu stronach i profilach na Facebooku, Twitterze i Google+. Do dyspozycji masz także kalendarz publikacji z wyprzedzeniem, przy pomocy którego proces akceptacji treści z klientem przebiega szybko i sprawnie. Ponadto wiele funkcji dostępnych w NapoleonCat (np. raportowanie) można zautomatyzować, co pozwala na znacznie ograniczyć czas potrzebny dotychczas na powtarzalne czynności.